Konferencja naukowa: „Środki prawne ograniczające unikanie i uchylanie się od opodatkowania” –

12 lutego 2018

062448-527279-453090234732723-1086922697-n.jpg

Ogólnopolska Konferencja Naukowa

pt. „Środki prawne ograniczające unikanie i uchylanie się od opodatkowania”.

Konferencja odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2018 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

IDEA  KONFERENCJI

Jednym z podstawowych problemów, przed którymi stoją władze publiczne jest zjawisko unikania i uchylania się od opodatkowania.

Kwestia ta pozostaje także w centrum uwagi opinii publicznej.

W ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele nowych rozwiązań normatywnych istotnie zmieniających krajowy i międzynarodowy system podatkowy.

Obecne działania władz publicznych  przybrały charakter kompleksowy.

Wprowadzone w polskim porządku prawnym liczne środki ograniczające unikanie i uchylanie się od opodatkowanie obejmują zarówno rozwiązania ogólnego, jak i szczegółowego prawa podatkowego.

Zastosowanie mechanizmów, które będą w stanie zapewnić jak największą przejrzystość transakcji w obrocie gospodarczym, zwiększy w efekcie zdolności analityczne organów podatkowych.

Stan ten uzasadnia potrzebę pogłębionych badań nad wybranymi środkami ograniczającymi unikanie i uchylanie się od opodatkowania.