21.03.2024 r. szkolenie on-line pt. „ABC działalności gospodarczej”

02 marca 2024

21 marca 2024, w godz. 10:00-12:00

odbędzie się  wydarzenie organizowane przez

Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami w ramach „Akademii Biznesu”. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział w Chorzowie.

Cel szkolenia:

Zaznajomienie studentów z zagadnieniami ubezpieczeń społecznych w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

Program:

1. Zgłoszenie płatnika składek na podstawie wpisu do CEIDG i KRS.

2. Zgłoszenie do ubezpieczeń.

3. Rozliczanie i opłacanie składek:

• terminy przekazywania dokumentów i opłacania składek,
  • wysokość składek na ubezpieczenia,
  • „ulga na start”,
  • „preferencyjny ZUS”,
  • „mały ZUS plus”,
  • zmiana zasad ustalania podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne dla osób prowadzących pozarolniczą działalność i osób z nimi współpracujących,
  • konsekwencje nie opłacenia składek lub opłacenia ich po terminie,
  • forma przekazywania dokumentów oraz opłacania składek.

4. Program Płatnik – korzyści dla płatników.

5. Platforma Usług Elektronicznych – co mogę dzięki PUE .

6. Podstawowe informacje o ulgach.

Uczestnicy szkolenia zdobędą:

• wiedzę z zakresu: zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej: gdzie złożyć wniosek, jakie są preferencje dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej, jakie płatnicy składek mają prawa i obowiązki, jakie są ulgi, jeśli napotkamy na trudności w opłacaniu składek,
  • umiejętności: samodzielność w podejmowaniu decyzji, wykorzystanie zdobytej wiedzy w procesie prowadzenia działalności gospodarczej, rozwiązywanie problemów w zakresie trudności w opłacaniu składek, planowanie własnego rozwoju,
  • kompetencje społeczne: odpowiedzialność – wypełnianie zobowiązań wobec urzędu, rola zawodowa – niezależność i rozwój.

Organizator:

• Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Gdzie odbędzie się wydarzenie?

Wydarzenie odbywać się będzie on-line na platformie Webex, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zgłoszenia:

Odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy, który służy do organizacji spotkania a dane osobowe, które są przez uczestników podawane celem udziału w spotkaniu, będą przetwarzane do tychże celów przez organizatorów: Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.