Międzynarodowa Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Challenges of Transborder Economics”

09 marca 2024

Koło Naukowe UR Liderzy Biznesu, działającego przy Uniwersytecie Rzeszowskim

oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie IAESTE, działające przy Politechnice Rzeszowskiej, zapraszają do uczestnictwa w Międzynarodowej Studencko- Doktoranckiej Konferencji Naukowej

„Challenges of Transborder Economics”.

Niniejsze wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 kwietnia 2024 r.

przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego, Mieczysławy Ćwiklińskiej 2, 35-601 Rzeszów

Główną ideą Konferencji jest stworzenie przestrzeni do wymiany myśli, debaty i integracji wiedzy na temat aktualnych problemów społecznych, które wymagają interdyscyplinarnego podejścia.

Ramy tematyczne obejmują:

·         Ekonomia i finanse

·         Zarządzanie

·         Kierunki rozwoju rynków finansowych

·         Wyzwania finansów osobistych

·         Międzynarodowe aspekty analfabetyzmu finansowego

·         Polityka finansowa w obliczu kryzysów

·         Teorie ekonomii a praktyka gospodarcza

·         Ekonometria i statystyka w naukach społecznych

·         Strategie ekspansji na rynki międzynarodowe

·         Strategie minimalizacji ryzyka

·         Analiza danych i sztuczna inteligencja w podejmowaniu decyzji

Link do rejestracji dla prelegentów oraz słuchaczy: https://forms.office.com/e/EEELNnpM49

Osoby zgłaszające się jako prelegenci są proszone o podanie tytułu wystąpienia oraz krótkiego abstraktu – 150 – 200 słów w języku angielskim. Na tej podstawie ułożony zostanie Harmonogram oraz wybrane zostaną referaty biorące udział w konkursie wystąpień.

Zgłoszenie do  14 Kwietnia 2024 r.

Język konferencji: Angielski

Konferencja obejmie sesję plenarną w formie hybrydowej

oraz sesje tematyczne w formie online:

·         25.04.2024 – Sesja plenarna – stacjonarna dla mówców i hybrydowa dla słuchaczy. W sesji plenarnej będą uczestniczyli studenci i doktoranci, którzy na etapie zgłoszeń zakwalifikują się do udziału w konkursie wystąpień. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w sesjach tematycznych, gdzie będą mogli dzielić się wynikami swoich badań i doświadczeniami. W tym dniu zaplanowane są także wystąpienia ekspertów, które otworzą Konferencję. Wystąpienia w ten dzień wezmą udział w konkursie wystąpień.

·         26.04.2024 – Sesja panelowa – online – W sesji panelowej wystąpienia zostaną podzielone tematyczne. Odbędzie się ona w całości online za pośrednictwem platformy MS Teams

Prezentujący referaty podczas Konferencji będą mieli możliwość publikacji pełnego tekstu w języku angielskim w czasopiśmie naukowym „Transborder Economics – International Journal on Transborder Economics, Politics and Statistics”.

Zapraszamy także do kliknięcia „wezmę udział” w wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/1lYqV8C59

Regulamin konferencji oraz konkursu wystąpień dostępny pod linkiem: