Szkolenie pt. „PIT – czyli czego nie uczą nas w szkole”: (20.06.2024 r.)

12 czerwca 2024

PIT – czyli czego nie uczą nas w szkole”

20 czerwca 2024, w godz. 13:00-16:00

Cel szkolenia

Przekazanie elementarnej wiedzy w zakresie prawa podatkowego w kontekście podatku dochodowego od osób fizycznych.

1. Wstęp do prawa podatkowego;
  2. Omówienie najważniejszych zagadnień z zakresu podatku PIT/CIT;
  3. Analiza warsztatowa podstawowych obowiązków związanych z rozliczaniem podatków;
  4. Przedstawienie narzędzi podatnika do zabezpieczenia swoich interesów (kontakt z KIS, interpretacja indywidualna, itp.)

Uczestnicy szkolenia zdobędą

• wiedzę z zakresu: elementarna wiedza z zakresu prawa podatkowego,
  • umiejętności: praktyczne możliwości zabezpieczenia swojego interesu przed organami podatkowymi,
  • kompetencje społeczne: aktywne słuchanie i rozumienie potrzeb i obaw klienta.

Organizator

• Centrum Karier i Współpracy z Absolwentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • ŚLĄZAK, ZAPIÓR I PARTNERZY TAX DORADZTWO PODATKOWE SPÓŁKA PARTNERSKA.

Szkolenie poprowadzą

Piotr Śmigielski – codziennie szuka nowych rozwiązań na ten sam powracający problem: czy podatek w tej sprawie może być niższy? Uwielbia wyzwania, takie jak organizowanie od podstaw procesu tworzenia dokumentacji cen transferowych w grupie ponad 100 podmiotów powiązanych. W przerwach między spotkaniami, nadgania prasówkę podatkową. Na co dzień jest szefem wieloosobowego zespołu podatkowego i partnerem zarządzającym w Kancelarii SZiP Tax w Katowicach. Swoje doświadczenie zdobył w wieloletniej pracy w kancelariach.

Gdzie dobędzie się wydarzenie?

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI) – Katowice, ul. Bogucicka 5.

Zgłoszenia

Odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy, który służy do organizacji spotkania a dane osobowe, które są przez uczestników podawane celem udziału w spotkaniu, będą przetwarzane do tychże celów przez organizatorów: Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Obowiązują zapisy | Liczba miejsc ograniczona

Z odpowiednią klauzulą informacyjną RODO administratorów, którymi są:

1. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora oraz w Biuletynie Informacji Publicznej administratora.
  2. Zakład Ubezpieczeń Społecznych można się zapoznać u administratora, na stronie internetowej administratora.

Niniejsze wydarzenie może być rejestrowane/nagrywane przez Organizatorów. Podczas niniejszego wydarzenia mogą być wykonywane filmy, zdjęcia oraz zrzuty ekranu, które następnie będą publikowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach sprawozdania/informacji upowszechniającej wydarzenie. Uczestnicząc w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na publikowanie wizerunku.

Uczestnicy, godząc się na udział w wydarzeniu, akceptują jego zasady.