Dodatkowe zainteresowania członka KNPF „AUREUS”

30 listopada 2014

Poza działalnością Koła Naukowego Prawa Finansowego Aureus, członkowie spełniają się również na innych płaszczyznach.

Dzięki temu, że jestem po studiach pierwszego stopnia kierunku matematyka z informatyką nauczycielska moją pasją jest edukacja. W związku z tym uczestniczyłam w dwóch konferencjach, które dotyczyły szeroko rozumianej edukacji.

14 października 2014 roku uczestniczyłam w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Theoretical and Practical Aspects of Distance Learning” odbywającej się na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, na której wygłosiłam referat na temat Jak ważna jest autoprezentacja w wirtualnej rzeczywistości – przydatne narzędzia.”
W swojej prezentacji przedstawiłam i omówiłam wybrane narzędzia jakimi można się posłużyć przy autoprezentacji w wirtualnym świecie. Swoje wystąpienie kierowałam do nauczyciel, wykładowców i studentów zwracając szczególną uwagę na aspekt świadomego kreowania swojego wizerunku w Internecie – działania które wykonujemy świadomie mogą nam pomóc, a nie zdając sobie sprawy jak niektóre poczynania np. na portalach społecznościowych mogą nam zaszkodzić. Konferencja – szczególnie część nauczycielska – zwracała uwagę na praktyczne rozwiązania wykorzystania dostępnych narzędzi, nowoczesnych technologii informatycznych, które można wykorzystać w nauczaniu.

21 listopada 2014 roku w Katowicach w Wyższej Szkole Technicznej odbyła się X konferencja Naukowo-Metodyczna im. dr Janusza Trawki pt. „Mobilna edukacja”, która koncentrowała się na wykorzystaniu cyfrowych technologii w nauczaniu jak również problemami, które te działania za sobą niosą. W związku z konferencją zostanie wydana monografia pokonferencyjna w której ukaże się napisany przeze mnie artykuł pt. Algorytmika w szkole na lekcjach informatyki – jak połączyć świat wirtualny i realny.”

Wiceprezes KNPF AUREUS
Justyna Migdał